Dr.Tan Natürel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 750 Ml.

145,00 TL
  • 750 ml

Zeytinin yalnızca mekanik olarak işlenmesi ile elde edilmiş üstün kalitede natürel sızma zeytinyağıdır. Özenle seçilmiş 2019 sezonu zeytinlerinden üretilmiştir. Oleik asit cinsinden serbest asitlik oranı %0.8 den azdır. Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilebileceği gibi, her türlü salata, meze ve sıcak yemeklerde kullanıma uygundur.

Zeytinler genç köylü kızlarının maharetli elleri ile tek tek sabırla toplandı, hiç bekletilmeden zeytin sıkım tesisine taşındı ve yine hiç bekletilmeden ve el değmeksizin modern kontinu zeytin sıkma ünitelerinde 27 oC ‘yi geçmeyecek şekilde yani soğuk sıkım yöntemiyle sıkıldı. Paslanmaz çelik tanklarda dinlenmeye alınan bu meyve suyuna eşdeğer zeytinyağlarının asit derecesi sadece 0,5-07 arasında değişiyor. Tamamen berrak hale ise toprak ve karton yerine en doğal yöntem olan pamuk filtrelerden el işçiliği ile süzülmek suretiyle teneke veya şişelere dolduruldu. Bu zeytinyağını diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise; tek çeşit (Edremit) tek yöre (Dereli Köyü) ve aile zeytinliklerinden elde edilmesidir.

Zeytinyağınızı tatmadan önce koklamanızı ve içindeki yeşil çimen, yüzlerce  bitki karşımının kokusunu duymalı, daha sonra bir miktarını ağızınızın her tarafında dolaştırıp o eşssiz lezzetleri, meyvemsiliği ve taze zeytinyağlarından gelen hafif yakarlık ve kadifemsi meyve acılığını hissetmelisiniz. Genzinizde duyacağınız bu yakarlık erken hasat yeşilde en fazla olmak üzere muhteşem bir uyum içinde hissedilmektedir.

Ürünümüz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 (EACCP)Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelidir.

Türk Gıda Kodeksi Zeytinyağı ve Prina Yağı tebliğine uygun olarak üretilmiştir.

 

Muhafaza/Kullanım Koşulları: 

  • Zeytinyağı soğukta donabilir.
  • Tekrar çözülmesi kaliteyi etkilemez.
  • Gün ışığı ve ısıdan koruyunuz.
  • Serin yerde,ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
yorum
taksit